Wiara i Tron

fot. okładka

"Niezwykła panorama żarliwego, okrutnego i zmysłowego średniowiecza - epoki, w której władza nierozerwalnie wiązała się z religią. Tajemnicze początki imperium Piastów i polskiego Kościoła. Prawdziwa historia św. Wojciecha. Książka, która wciąga mocniej niż najlepsze kino akcji." O książce"Wiara i Tron" z jej autorem rozmawia Anna Musialik. Dominik W. Rettinger jest autorem filmowych scenariuszy, ale także kryminałów i politycznych thrillerów. Co sprawiło, że napisał powieść o świętym męczenniku za wiarę – o to m.in. pytamy.

Przypominamy także kolejne fragmenty spotkań św. Jana Pawła II z młodzieżą dziś słynne słowa wypowiedziane na Westerplatte 12 czerwca 1987 r. Naszym gościem będzie również Marek Wacław Judycki autor cyklu wystaw historyczno-edukacyjnych "Koło historii". Inspirowana 1050 rocznicą Chrztu Polski ekspozycja zostanie otwarta jutro w Muzeum im.M.Chroboka w Rudzie Ślaskiej.GALERIA


"Droga" to ekumeniczny magazyn religijny prezentujący nie tylko fakty z życia Kościoła, ale także informacje, które zainteresują wszystkich wierzących.