Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Juwenalia. Powietrze.
16.05.2016
16:45:00

wp_20160516_13_11_58_pro_120W Katowicach pojawiły się dziwne postacie: zombie, żołnierze, dzieci-kwiaty, ufoludki i inni przebierańcy. To żadna wojna światów, a jedynie studenci, którzy dzisiaj rozpoczęli swoje święto. W samo południe z kampusu przy Uniwersytecie Ekonomicznym wyruszył barwny korowód. Studenci przeszli ulicami Katowic i zatrzymali się na miejskim rynku. Tam dostali klucze do miasta i zawładną nim do soboty. Paradę obserwowała nasza radiowa studentka, Marta Dobrowolska.


 

Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała właśnie raport dotyczący zanieczyszczenia powietrza w miastach. Według raportu, najgorszym powietrzem oddychają mieszkańcy Żywca. Fatalne wyniki wzbudzają różne emocje wśród mieszkańców miasta - jedni nie dowierzają, inni twierdzą że oddychają smogiem, jeszcze inni snują nawet spiskowe teorie. O jakość powietrza w Żywcu pytała Katarzyna Graboń.


 


Bielsko-Biała na 103.0 FM

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar mówi o trudnej pracy kuratorów sądowych. Lucyna Kozień z bielskiej Banialuki informuje o zbliżającym się Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Lalkarskiej. Smażeniu rekordowej jajecznicy w Zielone Świątki w Żywcu przyglądała się Katarzyna Graboń.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Fundacja "Oczami Brata" zorganizowała dziś akcję "Częstochowski Everest". Skierowana do osób niepełnosprawnych, ich opiekunów oraz organizacji pozarządowych, działających na ich rzecz, polegała na pokonaniu stromej, kilkusetmetrowej trasy na częstochowską "Złotą Górę". Akcja miała na celu przede wszystkim zmotywowanie uczestników do codziennego przełamywania barier, a także pokazanie mieszkańcom miasta oraz jego władzom z jakimi problemami borykają się niepełnosprawni. Wejściu na "Częstochowski Everest" towarzyszył Krzysztof Słabikowski.


 

Zawiercie na 102.2 FM

W Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu zwiedzać można wystawę prac plastycznych. Prace najmłodszych mieszkańców nie tylko Zawiercia, ale i mieszkańców całego powiatu, powstawały podczas malarskich plenerów. Te od ośmiu lat organizowane są w mieście i jak na plenery przystało odbywają się pod chmurką, w niezwykłym jurajskim malowniczym terenie. Dzieła przedszkolaków powstają pod okiem miejscowych artystów plastyków. Prace przedszkolaków malowane podczas jurajskiego plenerów podziwiać można w Galerii Centrum w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu. Wystawa czynna będzie do końca miesiąca. Wystawę odwiedziła Gabriela Kaczyńska.


 

Zabawki dla dużych chłopców coraz częściej pojawiają się na jurajskich imprezach plenerowych. Mowa o autach zdalnie sterowanych, które wśród przechodniów robią wrażenie. Motorem napędowym takiej zabawy jest na Jurze jest Zbigniew Pragnący z Klubu Sportowego w Rokitnie Szlacheckim, z którym rozmawiała Gabriela Kaczyńska.
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA