Jubileusze małżeńskie

W najbliższa niedzielę w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach spotkają się podczas uroczystej Mszy św. małżonkowie, którzy obchodzą swoje jubileusze małżeńskie. To świadectwo wierności, a przede wszystkim miłości, jest bardzo ważnym wydarzeniem rozpoczynającej się w sobotę IX edycji Metropolitalnego Święta Rodziny. W rozmowie z Hanną Żyrek i ks. Jarosławem Ogrodniczakiem, moderatorem domowego kościoła Ruchu Światło Życie, zapraszamy do wspólnego rodzinnego świętowania.

Wracamy do uroczystości 50-lecia istnienia FODY Franciszkańskiego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego w Katowicach Panewnikach. Gościmy też Ambasadora Ziem Górskich, taki tytuł nadali samorządowcy i przedsiębiorcy z Żywiecczyzny ks. prałatowi Władysławowi Zązlowi wieloletniemu kapelanowi Związku Podhalan.

Przypominamy kolejny fragment spotkania Ojca św. Jana Pawła II z młodzieżą podczas Apelu jasnogórskiego 18 czerwca 1983 roku."Droga" to ekumeniczny magazyn religijny prezentujący nie tylko fakty z życia Kościoła, ale także informacje, które zainteresują wszystkich wierzących.