Ruch Chorzów przegrywa
09.07.2016
19:36:00

W ostatnim sparingu, przed rozpoczynającymi się rozgrywkami ekstraklasy, Ruch Chorzów uległ Karpatom Lwów 0:3.

Już po ośmiu minutach "Niebiescy" przegrywali 0:2. Chorzowianie nie mogli poradzić sobie ze świetnie dysponowanym ukrainskim zespołem. Pierwszą dobrą sytuację  Ruch wypracował sobie dopiero w 38. minucie, kiedy to Łukasz Moneta uderzył z dystansu minimalnie nad poprzeczką.

Mimo lepszej postawy w drugiej połowie, podopieczni Fornalika, nie byli w stanie zagrozić Karpatom. Na domiar złego, w 55. minucie sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym chorzowian i wskazał na "jedenastkę", którą świetnie wykorzystał Pavol Ksyonz. Piłkarze Ruchu mieli jeszcze jedną doskonałą okazję do zdobycia honorowej bramki, ale strzał głową Lukasza Surmy zdołał wybronić ukraiński bramkarz.

Ukraińska drużyna miniony sezon zakończyła na 7. miejscu  ekstraklasy. Podczas zgrupowania w Turcji 2,5 roku temu „Niebiescy” przegrali z Karpatami 0:2.

Pierwszy mecz w nowych rozgrywkach ekstraklasy Ruch rozegra w Chorzowie 16 lipca o 15:30. Przeciwnikiem będzie drużyna Górnika z Łęcznej. Relacja z tego meczu będzie miała miejsce na antenie Polskiego Radia Katowice.