Nabór do GOPR. Forum młodych. Operacja.

Jurajska GRUPA GOPR poszukuje kandydatów na ratowników górskich. W stacji ratunkowej w Podlesicach ruszył nabór chętnych do pełnienia tej służby ekstremalnie trudnej, bo w terenie mało dostępnym dla innych służb ratowniczych. Kto zatem możne zostać ratownikiem? Wszelkie informacje na temat naboru i wymagań dostępne są na stronie internetowej Jurajskiej Grupy GOPR.


 

W Częstochowie trwa Międzynarodowe Forum Młodych. Pięciodniowa impreza poprzedza Światowe Dni Młodzieży i przyjazd Papieża Franciszka na Jasną Górę. Kilka tysięcy młodych ludzi z całego świata spotyka się w Hali Sportowej w Częstochowie biorąc udział w konferencjach, modlitwach, warsztatach, spotkaniach i w adoracjach oraz w Eucharystii. 


 

 


Takiej operacji jeszcze w naszym regionie nie było. Ortopedzi z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu wszczepili specjalną endoprotezę stawu kolanowego, wyjątkowa była proteza, wyjątkowy był też pacjent.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl