Rusza 11. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Katowice Dzieciom"

Festiwal prezentuje najciekawsze spektakle zrealizowane na zawodowych scenach z myślą o publiczności dziecięcej. Konkursowe spektakle prezentować będą teatry z Hiszpanii, Białorusi, Włoch, Rosji, Kanady i Polski. Są wśród nich propozycje nawet dla półrocznych maluchów.

Poza konkursem Marcin Jarnuszkiewicz wystąpi w autorskim spektaklu dla widzów dorosłych "Homework", a gospodarz Festiwalu, czyli Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum" pokaże baśń "O Smoku Grubeloku". Festiwalowi towarzyszyć będą działania warsztatowo-edukacyjne z obszaru teatru lalek, które odbywać się będą w katowickich domach kultury oraz otwarcie wystawy malarstwa Beaty Wąsowskiej.

Do soboty festiwalowe wydarzenia odbywać się będą na obu scenach Teatru "Ateneum", w Teatrze Śląskim, w Kinoteatrze Rialto, na ulicy Mariackiej w Katowicach i w żywieckim klubie "Śrubka". Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.ateneum.art.pl.

Otwarcie festiwalu zaplanowano na godzinę 9.15 a dzisiejsze prezentacje to o 9.30 i o 11.30 na Scenie Ateneum - hiszpański spektakl "Na zewnątrz jest miejsce" oraz w Galerii Ateneum o godzinie 11.30 i o 16.00 Olsztyński Teatr Lalek pokaże przedstawienie zatytułowane "Na Warmii... dawno, dawno temu" według Marii Zientary-Malewskiej.

Autor: Marlena Barasińska