Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Triage. Operacja.
20.09.2016
16:45:00

Od dziś pacjenci Izby Przyjęć Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej oczekujący na pomoc lekarską mają na ręce opaski w trzech różnych kolorach. To nowy system, który od dziś obowiązuje w rudzkim szpitalu. Jak mówi dr Tomasz Underman, kierownik Izby, ma on usprawnić pracę ratowników, pielęgniarek i lekarzy.


 

Otyłość to choroba, która dotyka coraz większy procent społeczeństwa. Siedzący tryb życia i śmieciowe jedzenie odbijają się negatywnie na sylwetce i zdrowiu. Z nadwagą walczą nie tylko dorośli, skrajnie otyłe bywają także dzieci. Gdy zawiodą ćwiczenia i diety, pozostaje tylko operacja. Dziś w Instytucie Matki i Dziecka w Katowicach przeprowadzono 3 operacje zmniejszenia żołądka.


 


Katowice na 102.2 FM

W Lędzinach uroczyście obchodzono 105. rocznicę istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej.


Trwają ostatnie przygotowania do Pikniku Rowerowego. Odbędzie się on niebawem, w najbliższą niedzielę, 25 września. Z Marcinem Majerem i Jackiem Janielem rozmawiała Anna Juśkiewicz.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej rozpoczyna prace przygotowawcze do budowy interaktywnego Centrum Bajki i Animacji "Świat Bajki". Gościem jest dyrektor słynnej wytwórni Andrzej Orzechowski.


 

Częstochowa na 98.4 FM

W Częstochowie otwarto dziś wystawę Żydzi Częstochowianie. To zdjęcia, dokumenty i pamiątki obrazujące życie żydowskiej społeczności w przedwojennej Częstochowie. Wystawa powstała w 2004 roku, wędrowała po całym świecie, a teraz na stałe gościć już będzie w budynku Muzeum Częstochowskiego przy ul. Katedralnej. Jej otwarcie jest wydarzeniem V Zjazdu Żydów Częstochowian, który gości około 200 osób z USA, Izraela, Francji, Niemiec, Australii i Kanady. Ponadto o rozpoczynającym się w Częstochowie Festiwalu Wiolinistycznym im. Bronisława Hubermana. Dziś koncert inauguracyjny, a festiwal potrwa do niedzieli. 
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Zobacz więcej : 63 - Relacje reporterów Radia Katowice
Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA