Szpital. Autobus. Rzeźby. Palmy.

Zamiast bombonierki i kawy, papier, mydło i bandaże. Jeśli ktoś chce podziękować za leczenie, to chociaż niech będzie to z pożytkiem dla innych! Na taki pomysł wpadli lekarze z Oddziału Chirurgii Ogólnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Chcą w ten sposób poprawić warunki, które od 30 lat niewiele się zmieniły. Jedni twierdzą, że pomysł dobry, innych inicjatywa bulwersuje. Ważne, że "się mówi" i ktoś na trudną sytuację bytomskiego szpitala zwrócił uwagę. Może dzięki temu, już wkrótce, pacjenci będą mogli bez problemu skorzystać z toalety czy prysznica. Szpital odwiedziła Marta Dobrowolska.


 

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie wyremontowali autobus.Miejski przewoźnik zaoszczędził, a autobus pojeździ 10 lat dłużej. Autobus z 2002 roku przejechał 1,5 mln km, a teraz wygląda jak prosto spod igły i to dzięki talentowi ludzi z pasją.


 

Na olsztyńskim rynku oglądać można Cywilizację. To plenerowe rzeźby Michała Batkiewicza, światowej sławy krakowskiego artysty, którego prace znane są także w USA, Brazylii czy Kanadzie. Wystawa Cywilizacja zastąpiła inną wystawę tego samego autora „Chichot życia”. W ten sposób rynek w Olsztynie zmienił się w stała plenerową galerię, a Cywilizacja przyciąga zwiedzających.


 

Katowicki rynek trochę opustoszał, a to wszystko za sprawą zniknięcia 4 dużych donic z palmami. Ale nie ma powodów do obaw, palmy są całe i zdrowe, zostały tylko przeprowadzone w cieplejsze miejsce. Chociaż czy cieplejsze, to też może budzić nieco wątpliwości. W każdym razie polska aura nie sprzyja tym tropikalnym roślinom i przez okres jesienno-zimowy palmy trzeba było gdzieś przechować. Zanim jednak zaczęto palmy pakować, odbyło się pożegnanie przy gorących rytmach salsy, którą odtańczył nawet sam prezydent Marcin Krupa. Pozostaje jedynie czekać na świąteczne choinki na katowickim rynku. Palmy pożegnała także nasza reporterka, Joanna Opas, która już czeka na wiosenny powrót palm i dużo słońca. Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl