Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Maskotki i 112. Problemy szpitala. Pamiątkowo tablica. Bal Wszystkich Świętych.
31.10.2016
16:45:00

To będzie bardzo "mięciutki" i pluszowy materiał. A wszystko za sprawą maskotek różnych instytucji. Ostatnio o nowy pluszowy personel wzbogaciło się Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.Wkrótce swojej maskotki doczeka się także numer alarmowy 112. Śląskim maskotkom przyjrzała się nasza reporterka Joanna Opas.


 

Płacz noworodka to dźwięk, którego nie usłyszą już pracownicy szpitala miejskiego w Rydułtowach. Od 1 listopada zawieszona zostaje praca oddziału ginekologiczno-położniczego. Ze względu na kłopoty finansowe, groźba zamknięcia wisiała nad oddziałem już od kilku lat.

Ostatnio pojawiły się jednak dodatkowe problemy. Z powodu wewnętrznego konfliktu z pracy na oddziale zrezygnowali wszyscy lekarze. Na miejscu był nasz reporter, Kamil Jasek.

 

Pod znakiem zapytania stoją losy pozostałych pracowników oddziału. Mają zostać przeniesieni do szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Istnieje jednak obawa, że dla wszystkich nie wystarczy miejsc.

 

Na cmentarzu katolickim w Porębie w miniony weekend odsłonięto tablicę upamiętniającą żołnierzy poległych podczas I Wojny Światowej. To kolejny krok pasjonatów lokalnej historii w edukowaniu mieszkańców. Kilka dni wcześniej – przy bramie cmentarza pojawiła się jeszcze jedna tablica – tablica informacyjna, wzbogacona m.in. historycznymi mapami, zdjęciami i krótkimi opisami. Inicjatorem akcji jest m.in. Michał Mazur - mieszkaniec Poręby, z którym rozmawiała Gabriela Kaczyńska.


 

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach organizuje Bal Wszystkich Świętych. Aby wziąć udział w balu wystarczy przebrać się za Świętego lub błogosławionego. Jak mówi proboszcz parafii Andrzej Nowicki – bal nie jest alternatywą dla Halloween. To osobne wydarzenie, które ma pokazać, że Uroczystość Wszystkich Świętych to okazja do radości i świętowania.

Bal organizowany jest w parafii Piotra i Pawła już po raz piąty. Jakie atrakcje czekają uczestników tegorocznej edycji – o tym w relacji Agnieszki Loch.


Bal jest częścią Nocy Świętych, którą rozpocznie Msza Święta o godzinie 18.30. Bal potrwa do późnych godzin nocnych.Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA