Ślady - magazyn religijny Radia Katowice

Ślady - magazyn religijny Radia Katowice

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy na spotkanie z autorami programu "Ślady", aby m.in. wspólnie zastanowić się nad duchowym wymiarem tego czasu. Rozmawiamy również dzisiaj o znaczeniu redakcji programów religijnych w tworzeniu audycji konfesyjnej, to będzie nasz „Temat wieczoru”.

Pytamy jak w mediach masowych zwrócić uwagę słuchaczy na tematy religijne? Czy krótki radiowy felieton jest atrakcyjną formą dotarcia do szerokiego grona odbiorców? Zamierzamy również wspólnie z ks. dr. hab. Leszkiem Szewczykiem i ojcem Tomaszem Golonką OP – jednym z autorów cyklu „U progu dnia”, podsumować wszystko, co do tej pory wydarzyło się w ostatnie październikowe poniedziałkowe wieczory między 19:15 a 20:00 w programie Radia Katowice…Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl