Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Baseny solankowe w Chybiu? Miasto nie do zamieszkania? Igrzyska Olimpijskie w Soczi.

Data: 07-02-2014


Zaczęło się od fontanny solankowej w strumieńskim parku. Potem wprowadzono inhalacje w przedszkolach. W planach – budowa tężni. To efekt działań samorządu w Strumieniu, ale także mieszkańcy pobliskiego Chybia chcą więcej. Powstałe właśnie Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Żabiego Kraju „IMPULS” chce stworzyć na 30 hektarach kompleks leczniczy i turystyczny. O pomyśle, z inicjatorami rozmawiał nasz reporter, Andrzej Ochodek. 

O ponad 4 tysiące mieszkańców spadła liczba ludności Siemianowic Śląskich w ciągu minionego roku. Czy faktycznie jest to miasto, które nie nadaje się do życia? Czy remedium na spadającą liczbę ludności będzie sprzedaż działek pod budownictwo jednorodzinne z dużą bonifikatą albo nawet za symboliczną złotówkę? Urząd pracuje nad takim pomysłem, a co na to sami mieszkańcy? Sprawą wyludniających się Siemianowic zajęła się nasza reporterka Joanna Opas. 

Na to wydarzenie czekał cały świat. Kosztowały 51 miliardów dolarów, zmagania sportowców zobaczyć będzie mogło około 3 miliarów ludzi na całym świecie. Dziś, podobno dokładnie o 17:14 czasu polskiego, w Soczi rozpoczynają się najdroższe Igrzyska Olimpijskie w historii. Imprezie, bardzo subiektywnie, przyjrzał się nasz reporter Marcin Wielgus.

#audio3


Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-11-2018

29-10-2018

15-10-2018

09-10-2018