Policjant z Sosnowca Mistzrem Świata!
04.11.2016
10:04:00

Sportowe sukcesy policjantów z naszego regionu.

Funkcjonariusz z Sosnowca Grzegorz Pąk zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Świata w kickboxingu w formule K1 Light. Funkcjonariusz startował w kategorii wagowej do 84 kg. Mistrzostwa obejmowały konkurencje w różnych sportach walki. Łącznie w zawodach we Włoszech wzięło udział niemal 5 tysięcy zawodników z 28 krajów świata.

Z kolei drużyna komendy wojewódzkiej policji wygrała klasyfikację drużynową Mistrzostw Polski Policji w Judo w Legionowie. Reprezentanci śląskiego garnizonu zdobyli dwa złote, cztery srebrne i dwa brązowe medale. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Piotr Kamrowski z katowickiej komendy wojewódzkiej.

Autor: Łukasz Kałuża/mm