Kultura a Kościół

fot. Anna Musialik

Kultura a Kościół to kolejna propozycja z cyklu „Temat wieczoru”. Ks. dr Marek Spyra rozmawia z Mariuszem Kozubkiem – autorem scenariusza i reżyserem przedstawienia, które od dwóch miesięcy wzrusza i bawi widzów.

„Ewangelia według kobiet…” to nowe dzieło Teatru Franciszka z Katowic. Reżyseria, scenariusz i muzyka przygotowane przez mężczyzn – paradoks? Historia znana została opowiedziana z innej perspektywy, aniżeli ta, do której się przyzwyczailiśmy. Na pytanie jak to możliwe jeden z nich odpowiedział – któż zna kobiety lepiej od mężczyzn?


 

Ks. Krzysztof NowrotWszystko wokół tematu:
"Kto pyta, dobrze, aby słuchał..."

Zaprasza ks. Krzysztof Nowrot


Adwent
(z definicji) jest co roku czasem oczekiwania na przyjście Mesjasza. Wypatrujemy narodzin Syna Bożego, Jego przyjścia na ziemię.

Rekolekcje
mają podkreślić główny motyw tego czekania:przychodzi Ten, który ma pomysł na nasze życie.
I podprowadzać będą pod jego przyjęcie: by święta zapaliły nas do życia zgodnie z wolą Bożą.

Będzie więc
o miejscu człowieka przed Bogiem (u progu naszej współpracy);
o podjęciu z Nim dialogu na temat życia ( by wpływał twórczo na życie);
o patrzeniu na świat oczami boga  to chce On nam ułatwić, stając w Noc Betlejemską u boku każdego z nas).


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl