Najważniejsze wydarzenie w kościele katowickim w roku 2016

II Synod Archidiecezji Katowickiej rozpoczął się  25 listopada 2012 r. i zakończył podpisaniem synodalnych dokumentów w katowickiej archikatedrze w uroczystość Chrystusa Króla- 20 listopada 2016.

To było z pewnością  najważniejsze tegoroczne wydarzenie w kościele katowickim, dlatego ks. dr Jacek Plech proponując ostatni w tym roku Temat wieczoru, czyli Rozmowy o sprawach ważnych - pyta o to doniosłe wydarzenie, o jego przyczyny, kontekst, o historię, a także o owoce tych 4 pracowitych synodalnych lat.

Naszymi gośćmi są osoby od początku zaangażowane w prace Synodu, odpowiedzialne przede wszystkich za sprawy organizacyjne  -ks. dr Grzegorz Strzelczyk sekretarz Synodu Diecezjalnego i referent  Magdalena Jóźwik.Ks. Krzysztof NowrotWszystko wokół tematu:
"Kto pyta, dobrze, aby słuchał..."

Zaprasza ks. Krzysztof Nowrot


Adwent
(z definicji) jest co roku czasem oczekiwania na przyjście Mesjasza. Wypatrujemy narodzin Syna Bożego, Jego przyjścia na ziemię.

Rekolekcje
mają podkreślić główny motyw tego czekania:przychodzi Ten, który ma pomysł na nasze życie.
I podprowadzać będą pod jego przyjęcie: by święta zapaliły nas do życia zgodnie z wolą Bożą.

Będzie więc
o miejscu człowieka przed Bogiem (u progu naszej współpracy);
o podjęciu z Nim dialogu na temat życia ( by wpływał twórczo na życie);
o patrzeniu na świat oczami boga  to chce On nam ułatwić, stając w Noc Betlejemską u boku każdego z nas).


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl