Czynić Dobro

Przy świątecznym stole siadamy dziś z naszymi gośćmi, aby porozmawiać o czynieniu Dobra.

Pisane dużą literą jest tym czego w świątecznych życzeniach pragniemy obdarować z całego serca. Czym jednak jest w działaniu? Bohaterstwem czy szlachetnym odruchem, odpowiedzią na potrzeby innych, prostym gestem?

O umacnianiu przyjaźni z Jezusem przez dzielenie jej z innymi ks. Marcin Wierzbicki rozmawiał z młodymi wolontariuszami "Szlachetnej Paczki" oraz organizatorami "Sylwestra dla ubogich".Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl