Wizyta u sióstr Boromeuszek w Katowicach

Drodzy Radiosłuchacze. W drugim odcinku cyklu "Wspólnota" w ramach audycji "Ślady" ks. Bartek wybrał się z mikrofonem naszego radia do naszych niedalekich sąsiadek - do sióstr Boromeuszek w Katowicach. O powołaniu, o szczęściwym wyborze i o recepcie na zdrową wspólnotę opowiedzą nam - siostra przełożona Weronika Myszka i siostra Błażeja Griman. Na zdjęciu pomiędzy siostrami - patron zgromadzenia - św. Karol Boromeusz (1538-1584) udzielający pomocy choremu w czasie procesji pokutnej, stąd i powróz na szyi kardynała.

 

 


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl