Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Mieszkanie dla absolwenta. Porady. Moczka. Smog.

Data: 10-01-2017


Są młodzi, zdolni i dziś w nagrodę odebrali klucze do swoich pierwszych mieszkań. Dziewięć osób w ramach sosnowieckiego programu "Mieszkanie dla absolwenta" otrzymało w najem lokale komunalne. Władze miasta chcą w ten sposób zatrzymać u siebie najbardziej utalentowanych i wykształconych młodych ludzi. Tym bardziej, że Sosnowiec opuszcza rokrocznie średnio 2000 osób.Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie udziela bezpłatnych porad prawnych. Mogą z nich korzystać nie tylko podopieczni MOPS-u. Poradnictwo specjalistyczne jest świadczone wszystkim osobom i rodzinom, które mają trudności lub wykazują potrzebę wsparcia w rozwiązywaniu swoich problemów życiowych. Radca prawny czeka na zainteresowanych w pokoju nr 8, we wtorki od godz. 8:15 do godz. 10:15.Różne są festiwale. W Mikołowie odbył się festiwal makówki i moczki. W jury zasiadł także wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. 

Dąbrowa Górnicza chce walczyć ze smogiem. W mieście, jak na przeważającym obszarze naszego województwa w ostatnich dniach także odnotowane znaczne przekroczenia norm pyłu zawieszonego. Dąbrowcy Urzędnicy chcą jednak aktywnie temu przeciwdziałać. Jak wiadomo, leczenie trzeba zacząć od diagnozy.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów