Gabi Gąsior & Holy Noiz w Radiu Katowice

Data: 11-01-2017

thumbnail

"NARODZIŁ SIĘ JEDYNY KRÓL" to tytuł świąteczny koncert kolęd w wykonaniu Gabi Gąsior & Holy Noiz

W Studiu Koncertowym im. Jerzego Haralda Radia Katowice 12 stycznia 2017 o godz. 19:00.

Muzyka  okrąży kulę ziemską zatrzymując się po drodze na większości kontynentów. Kolory świata okraszą najbardziej znane i lubiane polskie kolędy. Tego jeszcze nie słyszeliście…

 


Muzyka, którą usłyszycie Państwo podczas koncertu, okrąży kulę ziemską zatrzymując się po drodze na większości kontynentów. W kolebce bluesa, muzyki gospel oraz soul – Stanach Zjednoczonych, w Afryce gdzie leniwe rytmy palącego kontynentu wprawią słuchaczy w lekki bounce, kolejnym przystankiem będzie Hiszpania i lekko kołyszące akustycznym brzmieniem bolero, przebiegnie przez podhale gdzie rockowym przytupem cieszą się Górale z narodzenia Pana, i zatrzyma się w Ziemi Obiecanej, miejscu gdzie rzeczywiście narodził się Bóg.  Wszystkie te kolory świata okraszą najbardziej znane i lubiane polskie kolędy, których treść w nowej szacie muzycznej nabierze głębokiego znaczenia i przybliży rzeczywiste okoliczności, w jakich narodził się Jezus i w jakich wieść o jego narodzeniu niesie się po całym świecie.  Muzycy, poprzez bogate instrumentarium oddadzą klimat świąt Bożego Narodzenia, jakiego jeszcze nie przeżyliście...

"Narodził się Jedyny Król" to drugi studyjny album Gabrieli Gąsior z zespołem Holy Noiz. Znajduje się na nim 16 utworów o tematyce Świąt Bożego Narodzenia.
 Są to popularne, polskie kolędy i pastorałki w oryginalnych, niecodziennych aranżacjach w stylu gospel, muzyki świata (fuzja etnicznych wpływów muzycznych z rejonu Bliskiego Wschodu, Afryki, Ameryki Południowej czy polskiego Podhala) rytm’n’blues, soul, jazz-rock czy rock. Płyta zawierać będzie również kompozycje własne artystki o tematyce świątecznej.
 Oprócz Gabrieli i członków zespołu Holy Noiz gościnny udział na płycie wzięło wielu artystów, m. in. Kuba Badach, Łukasz i Edyta Golec, Piotr Baron czy Grzegorz Lulek.

Gabriela Gąsior – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, instruktor gospel, nauczyciel śpiewu. Absolwentka wokalistyki jazzowej katowickiego Wydziału Jazzu. Trener wokalny w I edycji telewizyjnego show "Bitwa na głosy" w drużynie braci Golec. 
Muzyką zajmuje się od dziecka. Podróż z gospel rozpoczęła w wieku 14 lat w Przemyskim Chórze Gospel i trwa ona do dziś. Na swoim koncie ma wydany autorski album gospel "Bez Ciebie nie ma mnie", który ukazał się w marcu 2014 roku oraz mini-album świąteczny "Dzisiaj niebo jest tu". Występowała w opolskim amfiteatrze podczas koncertu Superdebiuty 2014 r. poświęconego twórczości Czesława Niemena wykonując utwór „Obok nas”. Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. przygotowała oraz poprowadziła chór ŚDM na koncercie Uwielbienia "Credo In Misericordiam Dei" przygotowanym przez Adama Sztabę. 
 Wykonała tam również m. in swój utwór "Słudzy Pańscy Chwalcie Pana" Współpracowała m.in. z Beatą Bednarz, Adamem Sztabą, Kubą Badachem, Krzysztofem Antkowiakiem, Andrzejem Lampertem, Golec uOrkiestrą. Współpracuje z gospelowymi chórami, prowadzi warsztaty muzyki gospel w kraju i za granicą.

HolyNoiz - grupa muzyków współpracujących ze sobą od kilkunastu lat. Wspólnie występowali na wielu międzynarodowych festiwalach muzyki gospel, akompaniując takim artystom jak m.in.; Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Natalia Kukulska, Kuba Badach, Anna Szarmach, Ewa Uryga, Andrzej Lampert, David Daniel, Peter Francis, Solomon Facey, Jnr. Robinson, Karen Gibson, Ruth Waldron, Brian Fentress, chór Gospel Joy, Konin Gospel Choir. Chociaż wywodzą się z różnorodnych środowisk muzycznych (jazz, soul, rock, reggae, pop) to właśnie w gospel następuje fuzja tych fascynacji i radość ze wspólnego muzykowania.Zespół obecnie współtworzą:
 Dorota Zaziąbło – instrumenty klawiszowe
 Łukasz Zając – perkusja
 Wojciech Gąsior – gitara basowa, aranżacje, kierownictwo muzyczne zespołu
 Robert Zając – gitara
 Olaf Węgier – saksofon.

/mm/

 

fot. Janusz RóżańskiWiadomości kulturalne