Jesteśmy ubezpieczeni u Boga

Pytany o bezpieczeństwo rowerowych wypraw, które odbywa z młodzieżą w różne zakątki świata, także te niebezpieczne, odpowiada: „Jesteśmy ubezpieczeni u Boga.

Przed nami uBoga droga. Błogosławieni ubodzy, czyli Ci, którzy wszystko mają u Boga. Jedziemy od wioski do wioski. Miejsc do spania szukamy u gospodarzy. Tam na Wschodzie w wioskach żyje rdzenna ludność, czego nie można już powiedzieć o Zachodzie. Ci ludzie są bardzo zdrowi, otwarci, potrafią z radością przyjąć. Będzie tak, jak Bóg będzie chciał”. Ojciec Tomasz Maniura OMI opowiada o spotkaniach na granicach kultur, o przełamywaniu stereotypów, o gościnności, o wizytach, które zmieniają ludzi przynosząc radość i pokój – to będzie nasz Temat wieczoru, a zaprasza ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl