Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Hałda w Rydułtowach. Ukulele. Dzień kota. Akcja dla chorych dzieci.

Data: 17-02-2017


Dla jednych to szkodliwa góra ognia, dla innych symbol i duma miasta. W Rydułtowach od kilkudziesięcioleci stanowi dominujący element krajobrazu. Mowa o Hałdzie Szarlota, najwyższej w Europie, która doczekała się nawet swojego napisu rodem z Hollywood. Wkrótce część hałdy prawdopodobnie zniknie. To dlatego, że może stanowić zagrożenie pożarowe. Urzędnicy z tamtejszego magistratu zapewniają, że nie, a więcej szkód przynieść może sama rozbiórka. Do Rydułtów wybrał się Łukasz Szwej. 

Jutro o tej porze zrobi się gorąco w Sławkowie, konkretnie w tamtejszym Miejskim Ośrodku Kultury w Młynie nad Białą Przemszą. Wszystko za sprawą hawajskich rytmów w ramach ogólnopolskiego Festiwalu i warsztatów "Ukulele". Relacja Wojciecha Paculi. 

Są najpopularniejszymi zwierzętami domowymi. I choć chodzą własnymi ścieżkami, są niezwykle wierne. Mowa o kotach, które dziś mają swoje święto. Pierwsze obchody zainaugurowano we Włoszech w 1990 roku. W Polsce 11 lat temu. Obchody Międzynarodowego Dnia Kota odbywają się zwykle w szkołach i przedszkolach. I do przedszkola do Mysłowic wybrała się nasza reporterka.Zdjęcia z Obchodów Międzynarodowego Dnia Kota oglądać można na naszej stronie internetowej www.radio.katowice.pl. Nagranie przygotowała Gabriela Kaczyńska, prywatnie właścicielka dwóch...świnek morskich.

 

W ponad 70 miastach Polski trwa dziś akcja obcinania włosów dla dzieci chorych na raka. Pomysł powstał w Częstochowie, a dzięki jednemu z salonów udało się rozpropagować akcję do ponad 130 fryzjerów w całym kraju. Obcięte dziś włosy zostaną przekazane do stowarzyszenia "Mówimy NIEboRakowi", które przygotuje z nich peruki dla dzieci z nowotworami. U źródła, czyli w częstochowskim salonie Ministerstwo Urody, akcji przyglądał się Krzysztof Słabikowski.Pierwsze peruki przygotowane z obciętych dziś włosów trafią do dzieci za miesiąc.


Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów