Ślady - magazyn religijny

thumbnail

Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl


Przed Nami Małżeństwo

Data: 20-02-2017

thumbnail
fot. Anna Musialik

Projekt „Przed Nami Małżeństwo” działa w ramach Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Katowickiej. Grupa nauczycieli z całej archidiecezji, którzy żyją w małżeństwie, są rodzicami, nierzadko wielodzietnymi, prowadzi kursy przedmałżeńskie. Łączy ich pasja służby na rzecz małżeństwa i rodziny oraz merytoryczne przygotowanie, aby taką służbę podjąć. Kursy trwają weekend i odbywają się w kilku miastach Śląska. O przygotowaniu do małżeństwa opowiedzą sami wraz koordynatorem i współautorem projektu, ks. Jarosławem Ogrodniczakiem. Temat wieczoru proponuje ks. dr Jacek Plech.
Prowadzi
Ślady - magazyn religijny

20-08-2018 Pielgrzymka

07-05-2018 Świadectwo wiary.