Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Kreple, pączki. Zaległości czynszowe. Uczniowie u dentysty. Drugie życie.

Data: 23-02-2017


Dzisiaj na jeden dzień Panie przestały dbać o linie, a Panowie jak za króla Sasa popuszczają sobie pasa. W końcu jak tradycja, to tradycja. A w tłusty czwartek ta nakazuje nam spróbować przynajmniej jednego pączka, czy jak godajom - krepla. Dziś słodkie, lukrowane kalorie kupowane są w piekarni , kiedyś każda szanującą się gospodyni wypiekała je sama w domu.W piekarni w Katowicach i w domu pani Łucji Kuźnik z Chropaczowa najlepszych krepli kosztował Dariusz Schmidt.

 

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Częstochowie zachęca zadłużonych lokatorów mieszkań komunalnych do podjęcia stałej pracy. Wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy prezentuje oferty zatrudnienia proponowane przez lokalnych pracodawców. To kolejna, obok Pracy za Czynsz, inicjatywa mająca pomóc najemcom w spłacie zaległości czynszowych. 1500 lokatorów mieszkań komunalnych ma zaległości na ponad 5000 złotych, a 1000 osób do 5000. Nagranie Izabeli Czerczer. 

Coraz częściej i coraz chętniej szkoły podpisują porozumienia z miejscowymi stomatologami. Dzięki temu uczniowie korzystają z bezpłatnych przeglądów swojego uzębienia. Tak jest m.in. w Łazach, gdzie szkolne wizyty u dentysty stały się normą. Nagranie Gabrieli Kaczyńskiej. 

Liczba dawców organów do przeszczepów w Polsce sukcesywnie spada. Coraz mniej osób decyduje się dać drugiemu swój dar życia. Dlatego też po raz kolejny wystartowała kampania "Drugie życie" adresowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Podczas inauguracji idee kampanii przybliżył Michał Dębski-Korzec, koordynator kampanii, a wykład dla uczniów wygłosiła docent Teresa Nieszporek z Oddziału Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych w szpitalu klinicznym im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. A nasza reporterka zastanawia się, jak nasz kraj pod względem liczby przeszczepów wypada na tle Europy i ile tak naprawdę młodzi wiedzą o przeszczepach.A uczniowie będą realizować swoje własne kampanie w szkołach i poza ich murami. Finał i podsumowanie zaplanowano w czerwcu. A to nagranie przygotowała Joanna Opas.

 


Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-02-2019

24-12-2018 Wigilia. Święta.