Społeczne nauczanie kościoła

fot. Anna Musialik

Ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer proponuje kolejny Temat wieczoru z cyklu Społeczne nauczanie Kościoła. Wspólnie z gośćmi: ks. dr. Romanem Buchtą i ks. dr. Robertem Kaczmarkiem, rozmawiamy o ekologii. Anonsujemy również w programie wielkopostne rozważania, w których autor, ks. Michał Kowalski pyta czym są przykazania kościelne i dlaczego Kościół je formułuje? Natomiast idąc "Śladami wydarzeń" mówimy o inicjatywie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży adresowanej do wszystkich, którzy pragną pościć o chlebie i wodzie.


 

ks. Michał KowalskiRozważania wielkopostne

Przykazania kościelne

Zaprasza ks. Michał Kowalski

 

Niełatwo jest być dzisiaj katolikiem. Gdy Konferencja Episkopatu Polski uaktualniła brzmienie czwartego przykazania kościelnego na portalach społecznościowych zaroiło się od opinii, marudzeń, euforii. Zwolennicy widzieli w tym konieczność dostosowania się do współczesności, przeciwnicy zaś twierdzili, że to chyba upadek Kościoła bądź pewna zapowiedź takiego upadku. Czym są owe przykazania kościelne i dlaczego Kościół je formułuje? Co mam z ich przestrzegania? I w końcu, czy muszę ich przestrzegać, by być dobrym katolikiem? Na te i podobne pytania będę starał się odpowiedzieć i opowiedzieć – czym dla mnie jest Kościół i jego przykazania?


 


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl