Golden Life – Radiosesja. Radio Katowice LIVE ▶ ◙

Data: 04-03-2017

thumbnail

RADIOSESJA to multimedialny projekt Radia Katowice do którego zapraszamy wykonawców z naszego regionu. To specjalna sesja nagraniowa transmitowana na radiowej stronie internetowej i radiowym kanale na YouTube. W ramach projektu wykonawcy prezentują jeden ze swoich utworów oraz jeden cover polskiej piosenki! Wszystko zagrane 100% na żywo i transmitowane na cały świat!

Golden Life, gdański zespół muzyczny, który w 2017 roku obchodzi jubileusz 30-lecia!

Twórcy wielu hitów: „Dobra Dobra Dobra”, „Helikopter”, „Wszystko to co mam”, „24.11.94”, „Hello, hello” i inne, na stałe wpisały się do kanonu muzyki rozrywkowej. Utwór „Oprócz błękitnego nieba” w ich wykonaniu, stał się mega hitem.

25 stycznia br. odbyła się premiera nowej płyty zespołu „SIEDEM”. Album zawiera 10 nowych kompozycji w klimatach od popu do mocnego rockowego uderzenia. Sami muzycy mówią o albumie: „7 - to album szczególny pod wieloma względami. Starożytni przypisywali tej magicznej cyfrze porządek świata, dojrzałość i pewnego rodzaju, kompletność, harmonię. Taki mamy wrażenie jest nasz album. Pełen przemyśleń, w sposób dojrzały i wynikający z akceptacji życia takim, jakie ono jest”. Na „Siódemce” można znaleźć mocne rockowe utwory traktujące o trudnościach, walce szarej jednostki jak i piosenki spokojniejsze, które mówią o tym, ze wszystko w życiu ma swoje miejsce a my jesteśmy tylko małymi elementami tego harmonijnego układu, szukamy spokoju w akceptacji rzeczywistości. Nie zabrakło również tanecznej nuty, oraz popowych smaczków, bez których zespół Golden Life nie byłby sobą. Album promuje kompozycja „A wiesz” z charakterystycznym riffem i znakomitym tekstem, świetnie zaśpiewanym przez Adama Wolskiego. Drugim singlem jest utwór „Kochaj siebie”.

Zespół porusza się w różnych stylach, od rocka, popu, rapu do country. Dwa utwory grupy: „Wszystko to co mam” i „24.11.94” (singel poświęcony ofiarom pożaru w hali Stoczni Gdańskiej) dotarły do pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego. Zespół jest zaliczany do kręgu Gdańskiej Sceny Alternatywnej. Kilka piosenek z wydanej w 1990 r. płyty „Midnight Flowers”, wykorzystano na ścieżce dźwiękowej filmu „Szczęśliwego Nowego Jorku” (reż. Janusz Zaorski). Piosenka „Niebo” z płyty Natura znalazła się w filmie „Młode wilki” (rez. Jarosław Zamojda, Marcin Łomnicki i Anna Komornicka-Zamachowska). W filmie „Segment’76” (rez. Oskar Kaszyński) znalazł się utwór „Do zakochania jeden krok” wykonany przez Golden Life. Zespół otrzymał nagrody Emki „91 – I miejsca (nagrody przyznawane przez pismo Magazyn Muzyczny w oparciu o ankiety wypełnione przez dziennikarzy i krytyków muzycznych) w następujących działach: najlepszy zespół 91 – Golden Life i najlepsza okładka – płyty „Midnight Flowers”. Muzycy zespołu zagrali na organizowanym przez MTV - Pop Song Festival w austriackim Bregenz (uzyskują główna nagrodę za utwór „Baby, baby”). MTV parokrotnie wyemitowało teledyski Golden Life na antenie.

Golden Life wystąpił na największych festiwalach w Polsce m.in. Rock Festiwal w Jarocinie, Festiwal w Sopocie i innych. Na swoim koncie zespół ma 11 płyt.

 


Galeria

Golden Life – Radiosesja. Radio Katowice LIVE ▶ ◙
Radiowe Wydarzenia