Więcej pieniędzy na kulturę i drogi. Nowy Marszałek.

Data: 20-03-2017

thumbnail

Więcej pieniędzy na kulturę i drogi w województwie śląskim.

Sejmik Województwa zadecydował przeznaczeniu wolnych środków z ubiegłego roku. To kwota ok. 84 mln zł. Na liście znalazły się m.in. 200 tys zł. na rekonstrukcje filmową twórczości Kazimierza Kutza czy odtworzenie drewnianego kościoła protestanckiego z Bytomia-Bobrka w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie. Więcej pieniędzy otrzymają także organizatorzy Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga. Pieniądze trafią także na budowę obwodnicy Myszkowa.

Podczas sesji wybrano również nowego wicemarszałka. Został nim Michał Gramatyka. Zastąpił Aleksandrę Skowronek, która była członkiem Zarządu Województwa Śląskiego od marca 2014 roku. Kandydaturę dotychczasowego radnego zaproponował marszałek Wojciech Saługa. Nowy wicemarszałek ma się zająć służbą zdrowia, środkami unijnymi, a także kwestiami edukacji i współpracy z wyższymi uczelniami.

Michał Gramatyka jest doktorem nauk prawnych, radcą prawnym. W latach 2009-2013 był zastępcą Prezydenta Miasta Tychy, a od 1998 roku do 2009 roku radnym miejskim w Tychach.

Autor: Łukasz Kałuża/lk


Zobacz podobne
Wiadomości regionalne