Rozmowy o sprawach ważnych - trzeźwość

fot. Dziennik Zachodni

Z ks. Piotrem Brząkalikiem – duszpasterzem trzeźwości w katowickiej archidiecezji, ks. dr Jacek Plech prowadzi „Rozmowę o sprawach ważnych”.

Trzeźwość i konieczność walki o nią doskonale rozumiał twórca Krucjaty Wyzwolenia Człowieka Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki o tym także mówić będzie nasz gość, który był w gronie studentów ks. Franciszka. Na początek jednak w programie rozmowa z ks. Michałem Kowalskim autorem "Wielkopostnych rozważań", które w tym czasie proponujemy słuchaczom.


 

 

ks. Michał Kowalski

Rozważania wielkopostne

Przykazania kościelne

Zaprasza ks. Michał Kowalski

Rozważania wielkopostne Przykazania kościelne Zaprasza ks. Michał Kowalski Niełatwo jest być dzisiaj katolikiem. Gdy Konferencja Episkopatu Polski uaktualniła brzmienie czwartego przykazania kościelnego na portalach społecznościowych zaroiło się od opinii, marudzeń, euforii. Zwolennicy widzieli w tym konieczność dostosowania się do współczesności, przeciwnicy zaś twierdzili, że to chyba upadek Kościoła bądź pewna zapowiedź takiego upadku. Czym są owe przykazania kościelne i dlaczego Kościół je formułuje? Co mam z ich przestrzegania? I w końcu, czy muszę ich przestrzegać, by być dobrym katolikiem? Na te i podobne pytania będę starał się odpowiedzieć i opowiedzieć – czym dla mnie jest Kościół i jego przykazania?


 


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl