Misterium

Zaproszenie na piekarską kalwarię, gdzie w Niedzielę palmową rozpoczyna się Chwalebne Misterium Męki Pańskiej, kończy nasz program. W rozmowie z organizatorami tej plenerowej inscenizacji mówimy m.in. o tym, czym jest misterium i dlaczego forma widowiska pomaga w głębokim przeżywaniu wydarzeń Wielkiego Tygodnia?

Autor Tematu wieczoru, ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer wspólnie z ks. prof. Jerzym Szymikiem, zastanawiają się m.in. nad tym, dlaczego w Kościele tak mało wiadomo o aktualnych wcieleniach diabła oraz jakie są przyczyny niewielkiego zainteresowania taką wiedzą.


 

ks. Michał KowalskiRozważania wielkopostne

Przykazania kościelne

Zaprasza ks. Michał Kowalski

 

Niełatwo jest być dzisiaj katolikiem. Gdy Konferencja Episkopatu Polski uaktualniła brzmienie czwartego przykazania kościelnego na portalach społecznościowych zaroiło się od opinii, marudzeń, euforii. Zwolennicy widzieli w tym konieczność dostosowania się do współczesności, przeciwnicy zaś twierdzili, że to chyba upadek Kościoła bądź pewna zapowiedź takiego upadku. Czym są owe przykazania kościelne i dlaczego Kościół je formułuje? Co mam z ich przestrzegania? I w końcu, czy muszę ich przestrzegać, by być dobrym katolikiem? Na te i podobne pytania będę starał się odpowiedzieć i opowiedzieć – czym dla mnie jest Kościół i jego przykazania?GALERIA


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl