Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Profilaktyka przez film. Pieszo do Gdańska. Wyjazdowe dylematy. Konkurs o Katyniu.

Data: 07-04-2017


Dziś uczniowie szkół średnich z dwóch powiatów: myszkowskiego i zawierciańskiego spotkali się w kinie. W kinie, w którym wyświetlono 20 filmów. Filmów, które wyprodukowała młodzież po to, by wzajemnie się przestrzegać. Przed czym? O tym w nagraniu Gabrieli Kaczyńskiej. 

 

Piotr Wróbel z Mysłowic jest ojcem 5-letniego Iana, który cierpi na autyzm. Mężczyzna postawił wyruszyć pieszo do Gdańska, by zwrócić uwagę na problem autyzmu w Polsce. Jego celem jest również zebranie środków na rehabilitację syna. Ponad 500 km trasę wiodąca z Katowic nad morze zaplanował przejść w dwa tygodnie. Swoja wyprawę rozpoczął przy Muzeum Śląskim w Katowicach, tam z mikrofonem towarzyszyła mu Agnieszka Loch.Przypomnijmy, każdy dzień pana Piotra można śledzić na Facebooku wpisując "515 km dla Iana". Tam też informacje, jak przekazać 1 procent podatku na leczenie chłopca.

 

Słoneczne Włochy, odległy Izrael a może sąsiedzkie Czechy albo Słowacj?. A może jednak przypomnieć sobie rodzime atrakcje? Tym, którzy jeszcze mają dylemat gdzie wybrać się na majówkę czy wakacje – radzimy wybrać się do Zabrza. Tam do jutra potrwają Międzynarodowe Targi Turystyczne. Można podejrzeć oferty zagraniczne i te krajowe, jak się okazuje – równie ciekawe i bogate. Nagranie Marty Dobrowolskiej.Targi potrwają do jutra. Tegorocznym partnerem Zabrza jest włoskie miasto Rovereto. Gościem specjalnym drugiego dnia będzie Paolo Cozza, który będzie raczył zwiedzających potrawami kuchni włoskiej.

 

W historii każdego Państwa pojawiają się wydarzenia, które w mniejszy lub większy sposób są pomijane bądź ukrywane. W Polsce podobnie wyglądała sprawa m.in. zbrodni katyńskiej, która przez długi czas ukrywana była przez rząd komunistyczny. Dziś o pamięć o tych tragicznych wydarzeniach dbają młodzi. W liceum ogólnokształcącym nr 1 w Bytomiu odbyło się dzisiaj uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Prawda i kłamstwo o Katyniu”. Nagranie Kamila Jaska.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów