Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Rocznica katastrofy smoleńskiej. Nietypowe warsztaty. Psie piękności.

Data: 10-04-2017


W całym kraju trwają obchody 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

W województwie śląskim delegacje strony rządowej i samorządowcy złożyli kwiaty i zapalili znicze między innymi w Katowicach i Częstochowie. O szczegółach rocznicowych obchodów w regionie Marcin Rudzki.W Częstochowie o 8.41 władze miasta oraz samorządu województwa stanęły dziś przy grobie Janusza Kochanowskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. W 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej – na cmentarzu Kule, gdzie jest pochowany Rzecznik – zaciągnięto wartę honorową Komandosów z Lublińca. W godzinę katastrofy o 8.41 uruchomiono syreny alarmowe. Nagranie Zdzisława Maklesa.Na Plac Katyńskim w Częstochowie oddano hołd ofiarom katastrofy przy tablicy memorialnej odsłoniętej w dniach żałoby narodowej w 2010 roku. Zapalono też znicze przy dębach poświęconych Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i Prezydentowi RP na Uchodźstwie Ryszardowi Kaczorowskiemu.

 

W miniony weekend Zespół Szkół nr 1 w Łazach zamienił się w warsztat stolarski. Stolarzami byli uczniowie, a ich przewodnikami... osadzeni pobliskiego Zakładu Karnego. To właśnie oni przygotowali dla mieszkańców Łaz budki lęgowe dla ptaków. O tej nietypowej akcji podczas Ptasiego Pikniku w nagraniu Gabrieli Kaczyńskiej. 

 

Blisko 1000 przedstawicieli psiej arystokracji zjechało ze swoimi właścicielami do Ośrodka "Czechowice" pod Gliwicami. Czworonożne piękności wzięły udział 39. Wystawie Psów Rasowych. Nagranie Sławomira Hermana. 

Jak zmotywować właścicieli psów, by sprzątali po swoich pupilach wie dobrze straż miejska w Chorzowie. W ramach akcji "Nie rób gańby. Sprzątaj po swoim psie" funkcjonariusze nagradzają dziś wszystkich, którzy w ten sposób dbają o czystość miejskich chodników i trawników. Każdy kto daje dobry przykład zostaje obdarowany naklejką "Superwłaściciel" i psim przysmakiem dla swojego czworonożnego przyjaciela. Akcja "Nie rób gańby. Sprzątaj po swoim psie" to nie tylko nagrody i kary, ale również edukacja najmłodszych. Dla nich przygotowano konkurs plastyczny. Zwycięski rysunek przypominający o obowiązku sprzątania po pupilach pojawi się na parkowych tabliczkach. Nagranie Agnieszki Loch. 


Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów