Ślady - magazyn religijny

thumbnail

Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl


Ecce Homo

Data: 10-04-2017

thumbnail

Zanim Adam Chmielowski podjął decyzję o wstąpieniu do zakonu jezuitów, zaczął malować we Lwowie w 1879 roku obraz przedstawiający Chrystusa ubiczowanego.

Obraz ten malował z przerwami, bardzo długo. Wiemy ze wspomnień Braci Albertynów, że miał go ze sobą, niewykończony w Krakowie, w mieszkaniu na Skałce… – tak opowiadają historię obrazu „Ecce Homo” na swojej stronie internetowej siostry Albertynki. Jedną z nich s. Lidię Pawełczyk, autorkę obrazu kanonizacyjnego św. Brata Alberta gościmy w programie.

Autor Tematu wieczoru ks. dr Marek Spyra rozmawia z siostrą Lidią – malarką, o powołaniu, o wyborze zakonu i drogi św. Brata Alberta. „Ślady” prowadzą również do domu red. Ewy Polak-Pałkiewicz niezależnej publicystki katolickiej, z którą rozmawiamy m.in. o znakomitej polskiej pisarce Zofii Kossak-Szczuckiej - 9 kwietnia minęła 49 rocznica jej śmierci. 


Prowadzi
Ślady - magazyn religijny

20-08-2018 Pielgrzymka

07-05-2018 Świadectwo wiary.