Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Strzelnica. Odyseja umysłu. Muzeum Ognia. Ranking.

Data: 11-04-2017


W Komendzie Powiatowej Policji w Zawierciu powstało nowoczesne miejsce ćwiczeń niezwykle przydatnych, choć takich umiejętności policjanci nie chcą wykorzystywać w swojej pracy. Chcą jednak te umiejętności doskonalić i doskonalą, co ważne, w spokoju i bez stresu, bo w świecie wirtualnym. Multimedialna strzelnica to nowość. W całej Polsce jest ich zaledwie kilka. Zawierciańską odwiedziła Gabriela Kaczyńska.

 

Temat Odysei Umysłu, czyli międzynarodowego konkursu edukacyjnego wpieranego przez NASA, poruszaliśmy już w zeszłym tygodniu. Odwiedziliśmy wtedy dzieci ze szkoły podstawowej w Lędzinach. Dziś przenosimy się do Sosnowca, w którym uczniowie liceum nr 6, zwycięzcy kategorii wiekowej dla starszych uczestników, walczą o wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Mimo że udział w finale światowym mają zagwarantowany, ich uczestnictwo stoi pod znakiem zapytania ze względów finansowych. Warto dodać, że we wcześniejszych edycjach konkursu, drużyny z Polski zdobyły Złoty Puchar i tytuł Mistrzów Świata aż 31 razy. Trzymamy kciuki by udało się i tym razem. Licealistów odwiedził Kamil Jasek.

 

Budynek żorskiego Muzeum Ognia znalazł się w gronie 13 najciekawszych tego typu konstrukcji na świecie. Listę stworzył specjalistyczny portal Contemporist. Muzeum zostało wyróżnione wraz z placówkami w Pekinie i Los Angeles. To niewątpliwy sukces. Co o żorskim budynku myślą mieszkańcy sprawdzał z mikrofonem Dawid Damszel.

 

W którym województwie według samych mieszkańców najłatwiej i najsprawniej dojeżdża się do pracy i szkoły? Oczywiście na Śląsku. Według badań przeprowadzonych przez serwis otodom, Katowice zajmują pierwszą lokatę wśród największych miast w Polsce. Warszawa, mimo, iż posiada metro zajmuje drugie miejsce. W kategorii miast do 300 tys. mieszkańców przodują Tychy. Tam w skali od 1 do 7 poziom zadowolenia z dojazdów wynosi 6,09. Warto dodać, że wśród 10 najwyżej ocenionych polskich miast znajdują się również Piekary Śląskie, Żory i Ruda Śląska. Dokładne dane dotyczące poziomu zadowolenia z komunikacji, również w małych miejscowościach naszego regionu znajdują się na stronie siezyje.otodom.pl. Z mieszkańcami i włodarzami śląskich miast rozmawiała nasza reporterka Agnieszka Loch.


Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów