Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Niepełnosprawny w autobusie. Postrzelone zwierzęta. Mieszkanie plus. Zajączek w mundurze.

Data: 13-04-2017


Krzysztof Lato, choć od dzieciństwa porusza się na wózku inwalidzkim, jest człowiekiem niezwykle aktywnym. Wraz z kolegą prowadzi portal "Katowice 112 - katowickie służby ratownicze". Gdy tylko zdarzy się wypadek czy kolizja drogowa jako jeden z pierwszych jest na miejscu zdarzenia, by zrobić zdjęcia, umieścić je na portalu i poinformować czytelników o utrudnieniach. Jego zdjęcia można podziwiać na portalu fejsbukowym na stronie "Fotografia Krzysztof". Ze względu na charakter pracy porusza się po mieście komunikacją miejską. Kierowcy autobusów darzą go szacunkiem i sympatią. Ostatnio jednak jeden z kierowców odmówił mu wejścia do autobusu. Sprawą zajęła się nasza reporterka Agnieszka Loch. 

Kilka tygodni temu mówiliśmy o bestialskim ostrzelaniu z wiatrówki psa. Teraz temat powraca, bo do zawierciańskich lecznic zgłasza się coraz więcej właścicieli postrzelonych zwierząt, nie tylko psów, ale także i kotów. Losy zwierzaków obserwowała Gabriela Kaczyńska. 

W Katowicach powstanie jedno z pierwszych na Śląsku osiedli budowanych w ramach rządowego programu „Mieszkanie plus”. To program opary o tanie budownictwo, skierowany do osób, które marzą o własnych czterech kątach, lecz nie mają odpowiednich środków finansowych. Według wstępnych planów w Katowicach powstać ma 1000 nowych lokali. Budowa pierwszych z nich rozpocząć ma się w przyszłym roku. Podpisanie umowy obserwował Kamil Jasek. 

Częstochowscy policjanci przekazali do Centrum Interwencji Kryzysowej świąteczne paczki. Pod hasłem Zajączek w Mundurze wspierają w ten sposób kobiety i dzieci przebywające w hostelu. Wśród świątecznych podarunków znalazły się zabawki, słodycze i artykuły gospodarstwa domowego. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów