Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Nabożeństwo luterańskie. Droga Krzyżowa w więzieniu. Uratowane dziecko. Rowerowy sezon.

Data: 14-04-2017


Większości Polaków, chrześcijan, święta wielkanocne kojarzą się ze święceniem pokarmów, zdobieniem pisanek oraz tradycyjnym śniadaniem w rodzinnym gronie. Jednak w zależności od regionu oraz wyznania, święta wyglądać mogą inaczej. Przykładem mogą być protestanci, dla których Wielki Piątek, jest jednym z najważniejszych świąt w roku. Z luteranami rozmawiał Kamil Jasek. 

Dziś w każdej parafii wierni uczestniczą w Drodze Krzyżowej. Coraz częściej Droga Krzyżowa przechodzi ulicami miast. Ewenementem była dziś Droga Krzyżowa w Zakładzie karnym Ciągowicach, nieopodal Zawiercia, gdzie z mikrofonem była Gabriela Kaczyńska. 

Pomocnik oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, sierż. szt. Sebastian Bawor przez telefon pomógł uratować życie małego dziecka. Pełniąc dyżur odebrał telefon od kobiety, która poinformowała go o tym, że jej dziecko nie oddycha i jest sine. Policjant z opanowaniem, krok po kroku tłumaczył kobiecie jak udzielić pierwszej pomocy. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego. 

Sezon rowerowy w Katowicach rozpoczęty! W mieście ruszyło 30 stacji wypożyczalni rowerów, a w systemie pojawią się 244 jednoślady i nie jest to nasze ostatnie słowo, zapowiadają włodarze. Z tego aż 10 wypożyczalni rowerów to tzw. stacje sponsorskie. Oprócz nowych wypożyczalni i rowerów, w tym roku ok. 6 mln złotych zostanie przeznaczonych na utworzenie 11 km nowych dróg rowerowych. Na rozpoczęciu nie zabrakło Marty Dobrowolskiej.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów