Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Fabryka fajek. Rozliczenia PIT. Makieta zamku. Pogotowie egzaminacyjne.

Data: 18-04-2017


To już ostateczne odliczanie. Jutro tysiące uczniów napiszą pierwszy w swoim życiu poważny egzamin - egzamin gimnazjalny.

Jako, że czasu do rozpoczęcia rozwiązywania zadań zostało niewiele, w siemianowicach śląskich powstało  "Pogotowie Egzaminacyjne". To organizowane przez I Liceum Ogólnokształcące powtórki materiału. Czy nauka na ostatnią chwilę ma jeszcze sens? Jak poradzić sobie z egzaminacyjnym stresem? Odpowiedź między innymi na te pytania w relacji naszego reportera Dawida Damszela

#audio

Podczęstochowski Olsztyn ma nową atrakcję. Na rynku można oglądać  architektoniczną makietę zamku z czasów jego świetności.

Makietę w skali 1:100 przy wymiarach 250 na 125 cm zbudowali kilka lat temu ówcześni studenci architektury politechnik: Warszawskiej, Wrocławskiej, Śląskiej i Krakowskiej, a jednocześnie absolwenci Częstochowskiej Szkoły Rysunku Architektonicznego VERSO. Teraz zabezpieczoną, w solidnej gablocie, można podziwiać w centrum Olsztyna.

W Olsztynie była Izabela Czerczer

#audio

Dziś na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków.

Jutro w Bydgoszczy wójt gminy Ciasna (w powiecie lublinieckim) odbierze nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Zabytek Zadbany”. Doceniono w nim rekonstrukcję drewnianego budynku po słynnej w XVIII wieku fabryce fajek w Zborowskiem.

Obiekt odwiedził Krzysztof Słabikowski.

#audio


Jeszcze tylko dwa tygodnie czasu zostały na rozliczenie się z fiskusem.

Wielu z nas ma to już za sobą, ale znaczna grupa zwleka z tym obowiązkiem - jak co roku - na ostatnią chwilę. To właśnie dla nich przygotowaliśmy krótką ściągę. O czym nie zapomnieć i na co przeznaczyć swój 1 procent - w relacji naszej reporterki Marty Dobrowolskiej
  
#audio

A do dzisiaj można jeszcze skorzystać z formularza PIT-WZ. Trzeba to zrobić elektronicznie: za pośrednictwem systemu e-deklaracje lub przez Portal Podatkowy Ministerstwa Finansów. Taką możliwość oferują też systemy internetowe niektórych banków.


Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów