Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Kwiecień plecień... A może do palmiarni? Egzaminy gimnazjalne. Ekologiczny spór.

Data: 19-04-2017


W zupełnie innej, białej rzeczywistości obudzili się dzisiaj mieszkańcy całego regionu. Trudna sytuacja pogodowa od kilkunastu godzin jest na południu regionu, w północnej części województwa i na Jurze. W powiecie zawierciańskim wiele lokalnych dróg jest nieprzejezdnych. W małych miejscowościach nie kursują autobusy, a strażacy w terenie usuwają szkody. Nagranie Gabrieli Kaczyńskiej.Na północy województwa opady śniegu spowodowały wiele szkód. Połamane od naporu śniegu drzewa niszczyły samochody i blokowały drogi. Z brakami prądu boryka się blisko 2 000 odbiorców w samej Częstochowie. W powiecie takim problemem dotkniętych jest około 14 000 domostw. Choć opady nie są już tak intensywne, to służby ratownicze i drogowe mają pełne ręce roboty. O szczegółach z Częstochowy Krzysztof Słabikowski. 

Nagły atak zimy w kwietniu nie powinien być niczym zaskakującym. Patrząc jednak dziś przez okno, spogladając na termometr i słuchając informacji o kłopotach związanych z opadami śniegu wielu z nas pewnie myśli o ciepłych krajach i miejscach, gdzie można się ogrzać. Jak się okazuje wcale nie trzeba pokonywać tysięcy kilometrów, aby poczuć się jak w tropikach. Nagranie Sławomira Hermana. 

Przed-przedostatni. Taki właśnie w związku z reformą edukacji był dzisiejszy egzamin gimnazjalny. W naszym województwie napisało go ponad 38 tysięcy uczniów. Na pierwszy ogień część humanistyczna, czyli wiedza o społeczeństwie, historia i język polski. Emocje gimnazjalistów, przed i po poszczególnych sprawdzianach, w katowickim gimnazjum nr 24 obserwował Dawid Damszel.

 

Inwestycje w przemysł zlokalizowany w pobliżu zabudowań, od zawsze budziły sprzeciw mieszkańców. Podobnie sytuacja wygląda w Rudzie Śląskiej w której na terenach po byłej elektrowni powstać może zakład przetwórstwa odpadów. Mieszkańcy obawiają się o swoje zdrowie oraz komfort życia. Sprawie przyjrzał się Kamil Jasek. 
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów