Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Gwiazdy w Zabrzu. Zielona pracownia. Wyspian ma 100 lat. Policjanci uczcili pamięć pomordowanych kolegów.

Data: 21-04-2017


"Gwiazdy" to film oparty na motywach z życia śląskiego piłkarza Jana Banasia, zawodnika m.in Polonii Bytom, Górnika Zabrze i polskiej reprezentacji ery Kazimierza Górskiego. Wczoraj wieczorem w zabrzańskim Multikinie odbył się przedpremierowy pokaz filmu, na którym pojawili się jego twórcy oraz aktorzy kreujący główne role. Wydarzeniu przypatrywał się Mirosław Fydrych.

Na pokazie przedpremierowym osobiście pojawił się pierwowzór głównego bohatera – Jan Banaś. Warto też dodać, że reżyser filmu, Jan Kidawa Błoński, urodził się w Chorzowie i studiował m.in. w Gliwicach.

 

Odpowiednie warunki do nauki w szkole sprawiają, że wiedza przyswajana jest łatwiej i przyjemniej. Nieocenione są w tej sytuacji pomysły uczniów i nauczycieli, którzy najlepiej wiedzą czego im do nauki potrzeba. Na przeciw ich potrzebom wychodzi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który po raz trzeci zorganizował konkurs „Zielona Pracownia”. 28 laureatów otrzyma dofinansowanie na stworzenie pracowni marzeń. Nagranie Kamila Jaska.

 

Okrągły jubileusz świętuje dziś II LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie - ma 100 lat. Wyspian - bo tak mówi o nim młodzież - to szkoła, której tradycje sięgają początków XX wieku i bardzo ściśle łączą się z żydowską historią miasta. Jubilata odwiedziła z mikrofonem Agnieszka Strzemińska.

 

Policjanci ze śląskiego garnizonu oddali dziś hołd pomordowanym w Katyniu funkcjonariuszom przedwojennej policji. Na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach było symboliczne zapalanie zniczy, były okolicznościowe przemówienia i inscenizacja zaprezentowana przez dzieci. Na miejscu był Dawid Damszel.


Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów