Konsultacje. Piknik strażacki. USG naczyń. Profilaktyczny bieg.

Podpis prezydenta RP Andrzeja Dudu pod ustawą o związku metropolitalnym w województwie śląskim rozpoczął odliczanie. Do 30 czerwca rząd wyda rozporządzenie formalnie powołujące w naszym regionie metropolię. Do tego czasu przed gminami, które chcą znaleźć się w nowym tworze, sporo pracy. Pierwszy krok, przeprowadzenie opiniujących, choć niezbędnych konsultacji społecznych. Do wyrażenia swojej opinii na temat tworzącej się metropolii śląsko-zagłębiowskiej przekonywał dziś w Ożarowicach w powiecie tarnogórskim wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek. Był tam też nasz reporter, Dawid Damszel.


 

strazaki_mikolaj_gabi_120To, że w strażakach siła, widać zwykle podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Wczoraj strażacka gotowość przerosła najśmielsze oczekiwania. Na hasło "akcja" do Zawiercia przyjechało kilka tysięcy strażaków ochotników z całej Polski. Cel był jeden – pomoc choremu chłopcu. Na strażackim pikniku byłą też Gabriela Kaczyńska.


 

Postęp technologiczny na co dzień, najłatwiej zauważyć możemy po stale zmieniających się urządzeniach elektronicznych. Jednak to nie tylko nowe telefony czy komputery. Miniaturyzacja nie omija również medycyny, w której nowe technologie umożliwiają coraz lepsze metody leczenia. Przykładem takiego sprzętu jest ultrasonograf wewnątrznaczyniowy który pojawił się na wyposażeniu wojewódzkiego szpitala specjalistycznego nr 4 w Bytomiu, gdzie z mikrofonem był Kamil Jasek.


 

Narkotyki, dopalacze i wszelkiego rodzaju używki rujnują zdrowie i zabierają czas, przekonują uczniowie Zespołu szkół nr 7 w Katowicach. Zamiast tego można spędzać czas aktywnie. Dziś półtorakilometrowy dystans w biegu na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach pokonała młodzież, nauczyciele, przedstawiciele policji i straży miejskiej. Podczas wydarzenia uczniowie szkoły przystąpili do policyjnego programu "Profilaktyka a Ty", którego celem jest promowanie zdrowego trybu życia i pomocy innym. W biegu wzięła udział nasza reporterka Agnieszka Loch.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl