Ślady

Ślady prowadzą do Tychów, do kościoła Miłosierdzia Bożego, gdzie zastanowimy się wspólnie z proboszczem ks. Józefem Sołtysem i wikariuszem parafii ks. Michałem Kowalskim nad praktykowaniem miłosierdzia w na co dzień i wrócimy w rozmowie do wczorajszej uroczystości odpustowej.

Natomiast ks. Marcin Wierzbicki, autor „Tematu wieczoru” rozmawia o niekonwencjonalnych sposobach przyznawania się do Jezusa. Opowiedzą o nich młodzi organizatorzy ekstremalnych pielgrzymek, nocnej z Piekar Śl. na Jasną Górę oraz na hulajnogach i rolkach do Turzy Śląskiej.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl