Koncert w Radiu Katowice: Jamie Cullum Band & NOSPR

Data: 26-04-2017

thumbnail

Największe wydarzenie tegorocznego Lotos Jazz Festiwal Bielskiej  Zadymki Jazzowej – koncert Jamiego Culluma tylko  na antenie Radia Katowice!

Zapraszamy na retransmisję galowego koncertu Lotos Jazz Festiwal Bielska Zadymka Jazzowa, który odbył się 26.02.2017, godz. 18.00  w  Sali Koncertowej NOSPR w Katowicach.

Jamie Cullum Band i Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach.

1 maja godz. 21.15   Jamie Cullum Band

2 maja godz. 21.15  Jamie Cullum band & NOSPR + big-band Akademi Muzycznej w Katowicach pod dyrekcją Aleksandra Humali. 

Jamie Cullum - brytyjski muzyk jazzowy, pianista, gitarzysta i perkusista, laureat nagrody Grammy i 2 Złotych Globów.

Jamie Cullum –  wykonuje własne kompozycje, jak i covery innych wykonawców, sięga w różne muzyczne regiony, z tego też powodu jego muzyka określana jest często jako jazz/pop lub crossover. Cullum czerpie inspiracje z wielu różnych gatunków muzyczny, dzięki temu jego muzyka jest bardzo eklektyczna, choć mocno zakorzeniona w jazzie. Swój pierwszy album „Heard It All before” nagrał w wieku 19 lat. W sumie na koncie ma 7 albumów, które sprzedały się w milionach egzemplarzy na całym świecie. W 2003 roku Cullum został nagrodzony w kategorii jazzowej przez BBC, jako najlepsza wschodząca gwiazda. W tym samym roku magazyn „More” przyznał mu tytuł osobowości roku. W 2005 roku został nominowany w dwóch kategoriach do BRIT Awards oraz w jednej do Grammy. Rok ten przyniósł mu nagrodę słuchaczy Radia 2 BBC za najlepszego wykonawcę. W 2009 roku otrzymał nominację do Złotego Globu za kompozycję „Gran Torino” z filmu Clinta Eastwooda. Cullum jest określany nadzieją muzyki jazzowej, a według danych BBC, najpopularniejszym brytyjskim muzykiem jazzowym w historii. Nazywa się go „bijącym sercem jazzu”, „Beckhamem jazzu” oraz „Sinatrą w trampkach”.

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia – pełni rolę ambasadora kulturalnego reprezentującego Polskę na międzynarodowej scenie artystycznej. Zespół zrealizował ponad 200 nagrań dla wielu renomowanych wytwórni, występował niemal we wszystkich krajach Europy, a także na innych kontynentach, współpracując z wieloma znakomitymi dyrygentami, solistami i kompozytorami.

 

 

Radiowe Wydarzenia