Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Konkurs recytatorski. Blogerzy turystyczni. BHP. Godność niepełnosprawnych.

Data: 26-04-2017


Bajtle pokozały, że poradzą godać jak z nut. W Mysłowicach podsumowano 19. edycję Konkursu Recytatorskiego w Gwarze Śląskiej "Śląska Ojczyzna-Polszczyzna". Podczas finałowej gali, w Mysłowickim Ośrodku Kultury humorystyczne, gwarowe teksty zaprezentowali laureaci konkursu – dzieci z mysłowickich przedszkoli, podstawówek i gimnazjów. W konkursie, nad którym patronat honorowy objęła senator Maria Pańczyk-Pozdzie,j w sumie udział wzięło 70 dzieci z mysłowickich placówek dydaktycznych. Dzieci startowały w czterech kategoriach wiekowych, każdy uczestnik finału otrzymał nagrodę. A na miejscu młodym recytatorom przysłuchiwał się Dariusz Schmidt. 

Pogoda jaka jest każdy widzi – raczej barowa niż wycieczkowa. Tymczasem wycieczek nie brakuje, zwłaszcza na Jurze. Tam turyści spacerują nawet w deszczu, wśród grup jest duet. To Angelika i Mateusz Grzegorzek – miłośnicy górskich wędrówek, którzy przemierzają polskie szlaki. Wszystko po to, by podpowiadać innym, gdzie warto spędzać wolny czas. W tym tygodniu rozpoczęli wyprawę po Szlaku Warowni Jurajskich. Zanim dotarliśmy do nich z mikrofonem, trzeba było pokonać grupy innych turystów. Nagranie Gabrieli Kaczyńskiej.Relacje z jurajskich wypraw, ale nie tylko, można oglądać na bieżąco na blogu "My na szklaku".

 

W ramach Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy na Politechnice Częstochowskiej zorganizowano konferencję naukową "Bezpieczne Środowisko Pracy=Brak Wypadków". Prelegenci przedstawiali studentom wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa oraz związanych z tym zagadnieniem obowiązków pracodawców i pracowników. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego. 

Za kilka dni będziemy obchodzić Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji już dziś w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach profesorowie, nauczyciele i przedstawiciele instytucji wspierających chorych próbują odpowiedzieć na pytanie – Czy w naszym społeczeństwie osoba niepełnosprawna traktowana jest z godnością i szacunkiem? W konferencji uczestniczyła także Agnieszka Loch.Według badań Rzecznika Praw Obywatelskich co trzeci pytany Polak jest przekonany o istnieniu dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność. To o 11 proc. więcej niż w roku ubiegłym.


Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów