Ślady - magazyn religijny

thumbnail

Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl


Ślady - spotkanie z arcybiskupem seniorem Damianem Zimoniem

Data: 01-05-2017

thumbnail
fot. gosc.pl

Ślady prowadzą na spotkanie z arcybiskupem seniorem metropolitą katowickim Damianem Zimoniem. Autor Tematu Wieczoru, ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer - jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, rozmawia o społecznej misji Kościoła.

Pierwszy majowy wieczór sprzyja refleksji nad śląskim etosem pracy, ale także nad wypoczynkiem, który jest niezbędny, aby praca była dla człowieka, a nie człowiek dla pracy.

Arcybiskup senior w swojej ponad trzydziestoletniej posłudze duszpasterskiej biskupa katowickiego bardzo dbał, aby ten przekaz był jasny, zwłaszcza podczas pielgrzymek stanowych do Piekar Śląskich.

Obecność na piekarskim wzgórzu kardynała Karola Wojtyły, a potem słowa Ojca św. Jana Pawła II kierowane do pielgrzymów są nie do przecenienia i nie można o tym nigdy zapomnieć – mówi nasz Gość.

#audio1


Prowadzi
Ślady - magazyn religijny

20-08-2018 Pielgrzymka

07-05-2018 Świadectwo wiary.