Salowa z aniołami. Muzeum komputerów. Ostatkowy śledzik. Program Erasmus+.

aniol1_400Wykonane z papierowej wikliny anioły, trzymające wielkie czerwone serca, pojawiły się na oddziale radioterapii Centrum Okulistyki i Onkologii przy Ceglanej w Katowicach. Dla pacjentów wykonała je salowa ze szpitala. Taki anioł jest w każdej sali na oddziale. Jak na taki prezent zareagowali pacjenci i dlaczego na ceglaną zawitały anioły, sprawdzała  Dorota Stabik.


 

dsc_0124_400Katowickie Muzeum Historii Komputerów i Informatyki doczekało się stałej siedziby. Od połowy marca, dla wielu już kultowe urządzenia takie jak Atari, Commodore czy Amiga, będzie można oglądać przy Placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej w Katowicach nieopodal dworca PKP. Co będzie można tam zobaczyć i skąd pomysł na utworzenie takiego Muzeum, starał się ustalić Marcin Rudzki. 


 

Jutro posypiemy głowę popiołem, jednak zanim to uczynimy, mamy ostatnią okazję, aby przed wielkim postem nacieszyć się życiem. Dziś tzw. Śledzik, który w polskiej tradycji zwiastuje nadejście Środy Popielcowej. Czy mieszkańcy aglomeracji śląskiej świętują Śledzika i czy mają już przygotowane postanowienia wielkopostne sprawdzała Agnieszka Baron.


 

Wymiany młodzieżowe, staże zagraniczne, europejski wolontariat, współpraca z zagranicznymi szkołami i uczelniami, to wszystko czeka w ramach nowego programu Komisji Europejskiej Erasmus Plus. Niby zmieniło się niewiele, bo podobne działania Unia Europejska finansowała już wcześniej, ale w ramach różnych programów. Teraz będzie prościej, lepiej i przede wszystkim bardziej kompleksowo. Na Uniwersytecie Śląskim dziś zainaugurowano realizację programu w naszym województwie. Co to da młodym ludziom ze Śląska, sprawdzała nasza reporterka Joanna Opas.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl