Wspólnota

Menażka, hulajnoga, przypis... Co łączy te słowa? Autor „Tematu wieczoru” ks. dr Bartłomiej Kuźnik rozmawia z księżmi diakonami Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Nasi goście w ramach tematu „Wspólnota” dzielą się doświadczeniem wspólnoty seminaryjnej i studenckiej. Będzie to pierwsza część spotkania z nimi. Na część drugą, lipcową, poświęconą powołaniu kapłańskiemu serdecznie zapraszamy już dziś.

Ponadto w programie rozmawiamy o godności osoby starszej, jej miejscu i roli w rodzinie oraz o seniorach w przestrzeni publicznej. Niedawno ukazała się monografia pod red. naukową ks. dr. dr hab. Grzegorza Poloka i ks. dr. hab. Ireneusza Celarego, p.t. „Osoba starsza w perspektywie społeczno-pastoralnej”. Publikacja zawiera materiały ogólnopolskiej konferencji naukowej podczas której przedstawione zostały m.in. wyniki badań dotyczących postrzegania starości i osób w podeszłym wieku przez ludzi młodych.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl