Mistyk o. Dolindo Ruotolo

Mistyk o. Dolindo Ruotolo – posiadał przedziwny wgląd w duszę człowieka – napisał ponad 220 tysięcy imaginette, obrazków z proroczym słowem skierowanym do konkretnej osoby.

Jest Sługą Bożym, trwa jego proces beatyfikacyjny. Niezwykle ceniony przez o. Pio, który często odsyłał do niego penitentów. Kapłan heroicznie wierny Kościołowi, mimo że szczególnie doświadczany: z powodu oskarżeń nieprzychylnych mu osób, wielokrotnie stawiany przez Świętym Oficjum, oskarżany o herezję, z wieloletnim zakazem odprawiania Mszy Świętej i głoszenia homilii. "Jezu, Ty się tym zajmij! o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda" Autorka tej pierwszej biografii  Joanna Bątkiewicz Brożek będzie dziś gościem ks. dr. Jacka Plecha, a "Temat wieczoru, czyli rozmowa o sprawach ważnych" dotyczy kapłanów, księży, duszpasterzy. Jednak stawiamy pierwsze ślady w programie w rozmowie z klerykami z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach o ich przygotowaniach do stażu misyjnego "Afryka 2017" i apelujemy do słuchaczy o pomoc dla ludzi potrzebujących wśród których pracują misjonarze z katowickiej archidiecezji.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl