Światowa Konferencja Antydopingowa w Katowicach

Data: 19-05-2017

thumbnail
fot. YT

Ponad 2 tysiące działaczy sportowych odwiedzi Katowice podczas Światowej Konferencji Antydopingowej, która odbędzie się za 2 lata.

Decyzja o zwycięstwie kandydatury Katowic na organizację tego prestiżowego wydarzenia została podjęta podczas posiedzenia w Montrealu. Jak podkreśla Witold Bańka, minister sportu i turystyki, kandydatura Katowic nie była przypadkowa. Miasto jest znane z organizacji dużych wydarzeń sportowych takich jak chociażby Mistrzostwa Świata w Siatkówce czy Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej, które to nie umknęły uwadze działaczy sportowych.

Chociaż konferencja odbędzie się w Katowicach, to jednak będzie to wydarzenie ważne dla całej metropolii – zaznaczył prezydent Katowic Marcin Krupa. Na pewno na organizacji tego wydarzenia zyska cały region. Światowa Konferencja Antydopingowa jest organizowana przez WADA. W Katowicach zostaną wybrane nowe władze tej organizacji, a także zatwierdzone mają być zmiany w Światowym Kodeksie Antydopingowym. Poprzednie edycje konferencji odbyły się w Lozannie, Kopenhadze, Madrycie i Johannesburgu.

Autor: Joanna Opas/lk

Wiadomości regionalne