Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Zawody na rękę. SIM Challenge. Daisy Days. Na tropie Tomka.

Data: 19-05-2017


Niemal 900 zawodników i zawodniczek z 35 państw pojawiło się w Katowicach. Powodem są organizowane w Spodku Mistrzostwa Europy w Armwrestlingu, czyli siłowaniu na ręce. W zawodach biorą udział także sportowcy niepełnosprawni.Mistrzostwa zakończą się jutro. A to nagranie przygotowała Marta Dobrowolska.

 

Praca lekarza bądź ratownika medycznego, oprócz dużej wiedzy teoretycznej, wymaga także praktyki. Są jednak zdarzenia wyjątkowe, takie jak np. wypadki z udziałem wielu ofiar na które trzeba być świetnie przygotowanym. Odbywające się w Katowicach dwudniowe Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej dają szansę studentom na sprawdzenie własnych umiejętności w kryzysowych sytuacjach. Nagranie Kamila Jaska. 

Tysiące kwiatów, koncerty, pokazy jazdy konnej i efektowne iluminacje – to wszystko w ten weekend w Pszczynie. W mieście rozpoczęły się Daisy Days, czyli dni ikony miasta. Pierwszy dzień imprezy to gratka dla miłośników roślin. Nagranie Dawida Damszela.Wszystkie te piękne rzeczy można oglądać w Pszczynie do niedzieli.

 

Zwiedzanie tej wystawy to nie oglądanie eksponatów w gablotach, a prawdziwa przygoda. W budynku dawnej stolarni w Muzeum Śląskim powstała nowoczesna przestrzeń edukacyjna zatytułowana "Na tropie Tomka", której kanwą są powieści Alfreda Szklarskiego o Tomku Wilmowskim. Dlaczego ta wystawa jest tak wyjątkowa? Wraz z kuratorem wystawy Adamem Pisarkiem nasza reporterka postanowiła zajrzeć do środka.Uroczyste otwarcie wystawy już jutro, wyjątkowe atrakcje przygotowano także z okazji Nocy Muzeów. A to nagranie przygotowała Joanna Opas.


Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów