Rodzina źródłem miłości

„Rodzina źródłem miłości”, pod takim hasłem przebiega X Metropolitalne Święto Rodziny. Ma ono przypominać, że to właśnie w rodzinie człowiek poznaje miłość, zdobywa mądrość i podstawowe wartości, dzięki którym odkrywa swoje powołanie i buduje międzyludzkie relacje. O tych wartościach rozmawiamy w programie z małżonkami, którzy podczas liturgicznej inauguracji Święta Rodziny w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach odnawiali swoje przyrzeczenia małżeńskie.

Natomiast autorzy Tematu wieczoru ks. Marcin Wierzbicki i młodzież zapraszają na spotkanie z ks. bp. Markiem Solarczykiem, przewodniczącym Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl