Średniowieczni pielgrzymi

Piotra Bogdanowicza fascynują średniowieczni pielgrzymi, którzy pragnęli dotrzeć w swoim życiu do trzech miejsc: Jerozolimy, Rzymu i Santiago de Compostella. W podobny sposób zamierzył je odwiedzić nasz gość, rozpoczynając wędrówkę od progu swojego domu. Pan Piotr zostawił już pielgrzymie ślady na Camino, wędrując z rodzinnego Rybnika do grobu św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostella. Był w podróży ponad trzy miesiące i przeszedł prawie 3600 kilometrów. Teraz wspólnie z narzeczoną zamierzają za kilkanaście dni wyruszyć do grobu św. Piotra w Rzymie, o czym także opowie w programie.

Temat wieczoru w ostatni poniedziałek maja łączy się z pytaniami o duchowość maryjną, z której słyną Polacy, a nabożeństwa majowe są tego wymownym świadectwem. O fenomenie maryjnym w polskim Kościele Anna Musialik rozmawia z ks. Krzysztofem Fulkiem proboszczem parafii św. Andrzeja Boboli w Leszczynach.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl