Podsumowanie EEC 2017. Obowiązkowy punkt dla biznesu.

fot. mat. prasowe

Podczas tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (European Economic Congress – EEC) po raz kolejny padł rekord frekwencyjny.   Największa konferencja biznesowa w Europie Centralnej przyciągnęła do Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka 9 tys. osób.

Ponad 90 proc. z nich deklaruje uczestnictwo w tym wydarzeniu za rok. Tysiące młodych ludzi wzięło udział w organizowanych po raz drugi European Start-up Days i w trzeciej odsłonie projektu Liderzy Przyszłości. Grupa PTWP zaprezentowała wnioski z IX edycji swojego flagowego przedsięwzięcia.

Z każdym rokiem Europejski Kongres Gospodarczy zyskuje większą rangę w skali krajowej, ale także europejskiej i globalnej – powiedział Wojciech Kuśpik, inicjator EEC, prezes Grupy PTWP.

Wzbogacanie programu o wydarzenia towarzyszące, dedykowane młodym ludziom i innowacyjnym biznesom, bardzo poszerzyło horyzonty tej imprezy. Pozytywny odbiór i po raz kolejny rekordowa frekwencja utwierdzają nas w przekonaniu, że rozwijamy się w dobrym kierunku – dodał.

Studio Radia Katowice na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Wydarzeniem towarzyszącym IX edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego były już po raz drugi European Start-up Days – przestrzeń otwartego dialogu pomiędzy start-upami, inwestorami  a organizacjami wsparcia biznesu. Udział w wydarzeniu wzięło 37 proc. gości Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

/mm/