Klapki. Spektakl. Bieg.

Od dwóch tygodni bielscy studenci zbierają letnie obuwie, by wspomóc najmłodszych mieszkańców jednego z najbiedniejszych krajów Afryki. Klapki można przynosić do budynku L Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej jeszcze do najbliższego poniedziałku. O akcji "Klapki dla Gambii" rozmawiała z organizatorami Małgorzata Lachendro.


 

Z Rudy Śląskiej, z dzielnicy Ożegów wyruszyło dzisiaj dziesięciu biegaczy. Ich celem jest dotarcie do Gdyni, gdzie 30 lat temu wizytował inny podróżnik – papież Jan Paweł II. Podczas trzech dni biegu każdy z zawodników pokonywać będzie dziennie po ok. 25-30 km. Do dyspozycji będą mieć 100 litrów wody oraz 10 kg jedzenia. Nie zabraknie również tego, co łączy Ślązaków i Kaszubów, czyli tabaki. W Gdyni biegacze pojawią się 13 czerwca. Na pierwszych kilometrach trasy towarzyszyła im Marta Dobrowolska.


 

W myszkowskim Domu Kultury trwają ostanie przygotowania do widowiska teatralnego, w którym udział bierze 45 aktorów. Nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie to, że są nimi lokalni samorządowcy i biznesmeni, którzy zbierają w ten sposób pieniądze na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci. W ciągu 6 lat na myszkowskiej scenie pojawiło się 200 aktorów, wykorzystano 1650 rekwizytów, na próby poświęcono 375 godzin i wypito 2600 litrów wody, a udało się zebrać ponad 140 tysięcy złotych. Za kulisy zaglądała Gabriela Kaczyńska.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl